Вардар го совлада грчки АЕК – Дибиров двоцифрен

141

Екипата на Вардар запиша уште една победа во контролениот период откако денес во малата сала од СЦ „Јане Сандански” славеше против грчки АЕК.

„Црвено-црните“ славеа над составот од Атина со резултат од 31-24 и со тоа го задржаа максималниот ефект во подготвителниот период.

Прво име и нерешлива енигма за Грците беше Тимур Дибиров кој постигна дури 10 погодоци, додека Сташ Скубе го следеше со 7 гола.

Вардар следната недела заминува за С.Арабија на Супер Глоуб, неофицијалното клупско СП.