Прес-конференција на Катица Јанева (во живо)

394

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева попладнево во просториите на СЈО одржува прес-конференција.

Јанева, која даде оставка на функцијата, денеска се појави во просториите на Специјалното јавно обвинителство. Таа од минатиот вторник беше на боледување, откако во понеделникот си даде оставка на функцијата. Од тогаш не беше достапна за јавноста.

Јанева се поврзува со случајот „Рекет“ поради што и беше одземен телефонот и даден на вештачење. Јавното обвинителство соопшти дека вчера бил пронајден и одземен и вториот нејзин телефон за кој се тврдеше дека е загубен. Пронајден е кај лице кое изјавило дека му бил даден на подарок.

 

ВО ЖИВО: Катица Јанева за вмешаноста во случајот “Рекет”

ВО ЖИВО: Катица Јанева за вмешаноста во случајот “Рекет”

Posted by A1on.mk on Tuesday, July 23, 2019