(ВИДЕО) Навреди кон судијата, скршени рекети… Лудакот Кирјос не може да се контролира

289

Ник Кирјос повторно доживеа рана елиминација од еден важен турнир откако загуби од Карен Хачанов со 1-2.

Австралиецот лудуваше на теренот и надвор од него, го навредуваше судијата, а отиде и во тунелот под трибините за да скрши два рекета.

На крајот не се поздрави со својот противник, но не пропушти можност да плукне кон судијата.