Почетна тагови тенис

таг: тенис

Најбогат тенисер на сите времиња е кумот на Лепа Брена, има...

Новак Ѓоковиќ досега на тенискиот терен во кариерата заработил 153 милиони долари, иако во историјата на тој план му нема рамен. Сепак, тоа не...

(ВИДЕО) Навреди кон судијата, скршени рекети… Лудакот Кирјос не може да...

Ник Кирјос повторно доживеа рана елиминација од еден важен турнир откако загуби од Карен Хачанов со 1-2. https://twitter.com/ESPNAusNZ/status/1161839927862034432 Австралиецот лудуваше на теренот и надвор од него,...

Ги натерале да тренираат заедно: Погледнете како изгледала средбата на Новак...

Возможен дуел. Изгледа дека организаторите на Мастерс во Синсинати сакаат проектираната ждрепка да се оствари и на програмата да има дуел помеѓу Новак Ѓоковиќ...

Контроверзниот Кирјос призна: „Намерно го гаѓав Надал со топче, судијата беше...

Австралискиот тенисер со грчко потекло Ник Кирјос истакна по вчерашниот пораз во 2. коло на Вимблдон дека намерно го гаѓал Рафаел Надал во градите...

Погледнете го најлудиот поен во историјата на тенисот: Цонга и Пер...

Француските тенисери докажаа дека оваа земја не е случајно што е првак во фудбал во светот. Француските тенисери Жо Вилфред Цонга и Беноа Пер направија...

Федерер низ солзи говореше за човекот кој е одговорен за неговата...

Шајцарскиот тенисер Роџер Федерер се расплака во емотивно интервју кое го даде за американската телевизиска куќа CNN. Тој зборуваше за почетокот на новата сезона...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО