Почетна тагови стив кер

таг: стив кер

Ретро NBA-Враќањето на Скоти Пипен (ВИДЕО)

На денешен ден, се случи долгоочкуваниот “came back” на еден од најомилените играчи на навивачите од “ветровитиот град”. Нoќта помеѓу 09-ти и 10.01.1998 година, Чикаго...

Ретро NBA-Цврстината на “биковите” на дело во Филаделфија (ВИДЕО)

На денешен ден 1996-та година, Филаделфија го пречека Чикаго. Шампионот беше во серија од пет победи по ред. Противникот беше млад и талентиран тим кој...

Ретро NBA-Тексашката престрелка од ’96-та (ВИДЕО)

На денешен ден, Чикаго гостуваше во Далас. Натпреварот го одбележа атомскиот напад на “биковите”. На 29-ти Ноември 1996-та, во преполната “Ријунион арена” шампионот стигна до 14-тата...

NBA-Џордан и Пипен против Индијана Пејсерс во 1996-та (ВИДЕО)

На денешен ден, 1996-та година шампионот Чикаго гостуваше во Индијанаполис. Судирот помеѓу "Пејсерси" и "Булси" секогаш беше возбудлив, посебно во втората половина на 90-тите. Оваа...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Ловот над биковите во 1995-та (ВИДЕО)

На денешен ден, во 1995-та година (тогаш трикратниот шампион) Чикаго Булс го пречека еден од најголемите конкуренти за тронот, Сан Антонио Спарс. Натпреварот се одржа...

Веста одекна во светот, луѓето згрозени: Полицаецот расист со убиството предизвика...

Морничавата сцена која што се одиграла на улиците на Минеаполис предизвика огорчување ширум Америка, а некои од тамошните јавни личности го искажаа бесот на...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Денис Родман изнесе шокантни факти (ВИДЕО)

Една од најзабавните и најработливи (највредни) атлети кои се појавиле низ историјата во спортскиот свет е единствениот Денис Родман. Секогаш кога имаме шанса да...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО