Уапсен синот на легендарниот поп пејач Оливер Мандиќ: Даријан ја претепал мајка му (ФОТО)

149

Даријан Мандиќ бил задржан во притвор во полициска станица траење од 48 часа за ради насилничко однесување кон својот женски родител.

Синот на Оливер Мандиќ, Даријан (39), бил уапсен вчеравечер (03.07.20202 год.) во стан во белградската населба Вожовац, бидејќи ја претепал својата мајка Мирјана (64).

Полицијата дошла на местото на настанот веднаш по пријавувањето, а според информациите, тој ги нападнал и полицајците, спречувајќи ги службените лица да си ја вршат својата работа, по што бил од нив совладан и уапсен. Задржан е во притвор во траење од 48 часа, а забранет му е и секаков пристап и комуникација со неговата мајка.

Фото: Пинк принтскрин