Почетна тагови Спенсер Динуиди

таг: Спенсер Динуиди

NBA-Кајри Ирвинг се сели во Далас!

Ја имаме првата голема трампа во тековната сезона. Еден од најдобрите бекови во NBA, Кајри Ирвинг од Бруклин Нетс се сели во Далас Маверикс. Двата...

NBA-Драма во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Само што заврши најинтересниот натпреварот од синоќешната NBA програма. Лос Анџелес Лејкерс го пречека Далас Маверикс. Гостите од Тексас го имаа водството во првото полувреме, но...

NBA-Шампионот изненаден дома, драматично во Хјустон (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Шампионот беше непријатно изненаден пред своите навивачи. Голден Стејт Вориорс го пречека младиот тим на Индијана Пејсерс. Балансираниот напад на гостите...

NBA-Лука со нова фантастична претстава (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме најинтересниот натпревар. Далас го пречека Портланд во меч кој се одлучуваше во последната минута. Домаќините извојуваа победа од 117:112....

NBA-Интересна кошаркарска ноќ (ВИДЕО)

Ви го пренесуваме најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Далас гостуваше во главниот град, а Вашингтон одигра одлично и заслужено дојде до победата (113:105). Кајл Кузма...

NBA-Далас го демолира Феникс (ВИДЕО)

Откако актуелниот шампион Милвоки Бакс беше елиминиран, неколку часа подоцна и "вицешампионот" ја заврши сезоната. Феникс Санс и покрај најдобриот скор во NBA, рано сабајлево...

NBA-Далас на Дончич го освои Солт Лејк Сити (ВИДЕО)

Далас Маверикс успеа да ја совлада Јута Џез и да се пласира во следната рунда. Рано сабајлево, "маверикс" предводени од Лука Дончич и Џејлен Брансон...

NBA-Лука повторно кобен за “воините” (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме натпреварот во "Американ Ерлајнс" центарот. Далас Маверикс се судри со Голден Стејт Вориорс по втор пат во рок од...

NBA-Сите размени на едно место

Челниците на Бруклин му ја исполнија желбата на Џејмс Харден и го испратија од Бруклин во Филаделфија. Во спротивен правец заминуваат Бен Симонс, Сет...

Бурна NBA ноќ во која соиграчи тргнаа еден против друг (ВИДЕО)

Од синоќашната богата NBA програма, која броеше 10 мечеви ги издвојуваме најинтересните. Најинтересно беше во Вашингтон каде домаќините го скршија отпорот на Индијана Пејсерс по...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО