Почетна тагови совети

таг: совети

Зошто некои луѓе постојано се грижат за туѓите животи и осудуваат...

Кармата е моќна – постојаното осудување кога-тогаш ќе ви се удри од глава Кога зборуваме за критикување на луѓето, постојат два вида според психолозите. Она...

Телото по породувањето: Четири вистини и една лага

Многу се зборува за промените што ги остава бременоста врз женското тело. Жените се првенствено заинтересирани за тоа како тие промени може да бидат...

10 важни животни лекции на Ким Катрал: “Сакам да го прифатам...

Канадската актерка, Ким Катрал, е родена на денешен ден - 21 август, 1956 година. Славната актерка која е најпозната по улогата на Саманта Џонс од...

Ако сакате да имате повеќе пари: Направете ги овие пет промени...

Фенг шуи е древна кинеска вештина според која некои работи во животот можете да ги унапредите или уназадите зависно од распоредот во куќата. Ако сакате...

Успеаjа, па сега откриваат како со малку пари да станете милионер

Повеќето од нас можат да најдат начин да заштедат пари. Но, прашањето е како да ги искористите тие пари за да ги зголемите вашите...

Го прашале Далај Лама што е среќа, а неговиот одговор ќе...

Во текот на едно интервју, Далај Лама бил прашан што најмногу го изненадува на овој свет и што е суштината на животот, а неговиот...

Доктор кардиохирург открива како да ги исчистите затнатите крвни садови без...

Докторот Стивен Гандри, светски признат кардиохирург, на залезот од кариерата одлучи да се посвети на исхраната на своите пациенти. После децении класично лекување на пациентите...

Златни совети за жените кои имаат облини и полна фигура

Доколку имате полна фигура, научете како да ги истакнете вашите предности и да ги сокриете вашите недостатоци и со малку напор да изгледате прекрасно. Доколку...

Неколку лекции за клиторисот кои е пожелно да се научат

Неколку лекции за клиторисот кој е пожелно да се усовршат Научниците одамна потврдија, разликата меѓу клиторалниот и вагиналниот оргазам постои.Ниту жените ниту мажите не се...

Што ќе ви се случи ако изедете месо од свиња која...

Откако во неколку фарми во Србија била откриена свинска африканска чума, Македонија забрани увоз на свинско месо од нашиот северен сосед. Што да правите...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО