Почетна тагови Шеј Гилгес-Александер

таг: Шеј Гилгес-Александер

NBA-Најинтересното од синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс ја пречека Филаделфија 76ерс во најнеизвесниот натпревар од синоќешната NBA програма. Во самиот финиш "Сиксерси" го издржаа притисокот и извојуваа тесна победа...

NBA-Кливленд во победничка серија, Лилард со тимски рекорд (ВИДЕО)

Кливленд продолжува со одлична игра. Кавалирс ја пречекаа Јута Џез и победија во четвртиот натпревар едно по друго, со убедливи 122-99. Шест играчи имаа двоцифрен број...

NBA-Гостинска доминација (ВИДЕО)

Од синоќешните NBA натпревари го издвојуваме најинтересното. Чикаго го пречека Њу Јорк во натпревар на кој регуларните 48 минути не беа доволни за да се...

NBA-Одлично поентерско издание на главните играчи (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Далас ја пречека Оклахома, а Лука Дончич повторно одигра на врвно ниво. Словенецот имаше "дабл-дабл" учинок составен од 38 поени и...

NBA-Eфикасна кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Рано утрово, се одиграа четири NBA натпревари. Само 24 часа откако ги одмерија силите, Сан Антонио Спарс и Лос Анџелес Лејкерс повторно се најдоа еден...

NBA-Канадската поентерска машина (ВИДЕО)

Шеј Гилгес-Александер е вистински хит годинава. 24 годишниот бек на Оклахома Сити Тандер, во моментов е најсериозен кандидат за освојување на наградата “MIP” – “Играч...

NBA-Ноќ на изненадувања (ВИДЕО)

Рано утрово, NBA лигата беше полна со изненадувања. Актуелниот шампион, Голден Стејт Вориорс гостуваше во Шарлот каде важеа за апсолутен фаворит. Во неизвесен натпревар во кој...

NBA-Неверојатен шут за победа (ВИДЕО)

Мечот помеѓу Оклахома Сити Тандер и Њу Орлеан Пеликанс го одбележа една од најлудите завршници кој се паметат.Откако Шеј Гилгес-Александер погоди тројка од преку...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Сите новости до сега

Деновиве ке ви ги претставиме сите новости од најсилната лига во Светот. Следуваат сите ("помали") трансакции кој до сега не ги спомнавме. Исклучителниот потенцијал, Џарет...
Скопје
few clouds
1.8 ° C
1.8 °
1.8 °
41 %
0.5kmh
20 %
Wed
1 °
Thu
2 °
Fri
4 °
Sat
5 °
Sun
8 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО