Ким Кардашијан во црвена танга – некои велат дека е вулгарна, други ја фалат ФОТО

282
BEVERLY HILLS, CALIFORNIA - FEBRUARY 09: Kim Kardashian West attends the 2020 Vanity Fair Oscar Party hosted by Radhika Jones at Wallis Annenberg Center for the Performing Arts on February 09, 2020 in Beverly Hills, California. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Старлетата Ким Кардашијан (39) го „запали“ Инстаграм на кој го истакнала своето тело во тесен црн фустан со длабоко отворен грб, под кој „ѕиркала“ само црвена танга. Ким ги кренала танга гаќите до колковите, па затоа било лесно да се забалежат.

Ова не е првпат Ким да се разголува, но очигледно црвената танга оставила голем впечаток на нејзините следбеници.

Некои ја пофалија и коментираа дека е многу секси и згодна, додека други ѝ порачаа дека овој стил и изглед се вулгарни.

Без разлика на коментарите, објавата собрала речиси 2.700.000 лајкови.