Почетна тагови Олимпико

таг: Олимпико

Лацио го сруши Интер (ВИДЕО)

Во првиот натпревар од третото коло во Серија А, Лацио го пречека Интер. Дуелот во Рим донесе многу возбуда. Како и ланската сезона во меѓусебниот...

Конечен крај на сагата околу Пауло Дибала

Пауло Дибала, конечно има нов клуб. По долгите преговори со Интер (како и шпекулациите околу новиот тим на аргентинскиот репрезентативец) екипата на Рома го ангажира...

Матич и Мурињо повторно заедно

Немања Матич има нов тим. Според италијанските медиуми, српскиот играч за врска како слободен агент ќе се пресели на “Олимпико”. Интересно е што Матич повторно...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО