Почетна тагови Масачусец

таг: Масачусец

NBA-Бостон Селтикс со одлично засилување

Бостон Селтикс сериозно се засилува пред престојното првенство. По пристигнувањето на Демиан Лилард во Милвоки, "селтикси" ангажираа одличен играч кој штотуку го напушти составот на...

NBA-Бостон со прво засилување за следното првенство

Пред престојниот драфт кој ќе се одржи во текот на утрешниот ден, ја имаме и првата размена на играчи. Бостон Селтикс го донесе Кристапс Порѕингис....

Ретро NBA-Најдобриот “плеј” од Њу Јорк = Кени Андерсон

Кенет Андерсон, роден на 9-ти Октомври 1970 година во Квинс (Њу Јорк). Уште од најрана возраст, младиот Кени беше сметан за еден од најдобрите плејмејкери...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Приказната за Дарко Миличич

Многумина ги интересира кој е играчот кој на (според повеќето) најсилниот драфт во историјата на NBA, беше втор избор пред многу NBA легенди? Се работи...

Ретро NBA-Кариерата на Маркус Кемби

Маркус Дион Кемби, роден на 22 Март 1974 во Харфорд, Конектикат. Уште во средошколските денови Кемби го покажа својот потенцијал. На универзитетот Масачусец ја воодушеви...

NBA-“Никси” го освоија Бостон (ВИДЕО)

Најинтересниот натпревар рано утрово се случи во "Ти-Ди Гарден". Бостон Селтикс го пречека Њу Јорк Никс. Стартот на натпреварот им припадна на домаќините но, веќе на...

NBA-“Селтикси” ја украдоа победата во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс и Бостон Селтикс одиграа драматичен и неизвесен натпревар. Во дуелот помеѓу најтрофејните NBA тимови, регуларните 48 минути игра не беа доволни за...

NBA-Бостон Селтикс со целосна доминација во дербито (ВИДЕО)

Од синоќешните натпревари го издвојуваме дербито помеѓу најсилните од Истокот и Западот. Во дуелот помеѓу најдобропласираните тимови во двете конференции, доминираше само еден тим. Бостон го...

NBA-Бостон Селтикс го зграби првото место (ВИДЕО)

Бостон Селтикс е најжекиот тим во лигата. Синоќа, на гостувањето во Атлана, "келтите" стигнаа до 8-та последователна победа. Со одлична офанзивна игра од самиот старт...

NBA-Портланд сеуште непоразен, Мемфис офанзивно импресивен (ВИДЕО)

Уште една возбудлива и интересна NBA вечер. Мемфис го пречека Бруклин во "Фед Екс" форум. Младите "гризли мечки" имаа поентерска експлозија во третата четвртина и постигнаа...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО