Почетна тагови манчестер сити

таг: манчестер сити

Стерлинг стигна во Челзи (ВИДЕО)

Англискиот репрезентативец, Рахим Стерлинг преминува во Челзи. Лондонскиот клуб ги договори деталите со Манчестер Сити и по долги преговори, конечно го ангажира 27-годишниот играч. Сумата...

Филипс официјално пристигна кај “граѓаните”

Манчестер Сити го претстави новото засилување. Станува збор за англискиот репрезентативец Калвин Филипс кој пристигна од Лидс. Играчот од средниот ред ќе се пресели во...

Жесус пред премин во Сериа А

Напаѓачот на Манчестер Сити, Габриел Жесус е на излезна врата од Манчестер Сити. Тренерот на тимот, Пеп Гуардиола се изјасни дека (по доаѓањето на најновото...

Погба пред нов кам-бек во стара средина

Пол Погба го напушта "Олд Трафорд". Францускиот интернационалец нема да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед и на крајот од сезонава ќе стане слободен играч....

Најголема плата во историјата на фудбалот! Сити подготви „безобразна“ понуда за...

Доколку некој ви ја спомнал оваа бројка, тогаш сигурно би помислиле дека е лага. Сепак оваа информација ја пренесува еден од најупатените магазини во...

Новинарот кој прв објави за Нејмар во ПСЖ откри кој клуб...

Нема сомнеж, сагата поврзана со Лионел Меси ќе биде главна тема во светот на спортот додека истата нема своја финална разврска. Така, денеска медиумите се...

СОПРУГИТЕ НА ИГРАЧИТЕ НА СИТИ ГО УРИВААТ ПЕП: ПРЕУБАВАТА ВЛАДА УДРИ...

Само Пеп, само стратегот на Манчестер Сити е виновен за тоа што им се случи на “граѓаните“ во Лисабон во 1/4 финалето во ЛШ...

Викторија го прати Дејвид Бекам „на потпис“ со Манчестер Сити

Дејвид Бекам доби не баш така добар поклон од неговата сопруга, Викторија Бекам,. Неговата реакција на фотографијата доволно зборува за тоа дека подарокот не е...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО