ЗАЕДНО ДО НОВИ ПОБЕДИ СО НАШИТЕ МАКЕДОНСКИ ФУДБАЛСКИ ХЕРОИ

48

Видеолотарија Касинос Австрија е горда и привилегирана што може да се нарече поддржувач и партнер на Фудбалската федерација на Македонија и на македонските фудбалски репрезентативци и затоа им посакуваме деновиве кои следат да бидат најубавите и најуспешните во нивните кариери.

Завршија одбројувањето и исчекувањето, денес почнува Европското првенство во фудбал, на кое ќе учествува и репрезентацијата на Македонија. По шест неуспешни обиди од нашето осамостојување, конечно успеавме да оствариме историски пласман меѓу најдобрите во Европа, а сега, кога веќе се качивме на големата сцена, сигурно нема да поминеме незабележани.

Видеолотарија Касинос Австрија најдобро знае дека малку среќа во вистинскиот момент, може чудесно да го смени животот. А македонските фудбалски рисови веќе покажаа дека имаат и квалитет и талент и физичка подготвеност и ментална сила, така што, за оваа специјална пригода им посакуваме и уште малку спортска среќа за да се вивнат во недопрени височини и да остварат успех каков што сите сонуваме. Тие веќе се македонските херои, сега е нивно време да ги види и Европа!

„Дај боже ние да го освоиме Европското првенство, па после јас може да одам во пензија. Сега најважно е да поминат добро трите натпревари, па ќе видиме понатаму“, изјави Пандев преку дружењето во живо на профилите од Видеолотарија на социјалните мрежи.

Ние посакуваме сите убави желби да се остварат, а Горан Пандев да ја заврши својата кариера со сензационален настап на Европското првенство. Фудбалската репрезентација дефинитивно ја пишува нашата спортска историја, поради што ја имаат нашата силна поддршка.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно