Почетна тагови Лука

таг: Лука

Поентерска ескплозија од 73 поени на Лука! (ВИДЕО)

Лука Дончич постигна 73 поени! На гостувањето во Атланта, Лука имаше фантастична претстава. Во исклучително интересен натпревар на кој...

NBA-Лука блесна најсилно на “Божиќната” вечер (ВИДЕО)

"Божиќната" ноќ е една од најинтересните за време на регуларниот дел од NBA сезоната. Во вечерта кога милиони ги следеа кошаркарските дуели,...

“Кептен Америка” пристигна во Милано

"Росонерите" имаат ново име во составот. Кристијан Пулишич е нов играч на Милан. Доаѓа од редовите на лондонски Челзи. Американскиот репрезентативец долго време беше желба на...

NBA-Кајри Ирвинг го води Далас кон врвот на Западот (ВИДЕО)

Од синоќешните натпревари го издвојуваме натпреварот помеѓу Далас Маверикс и Сакраменто Кингс. Во дуелот помеѓу третопласираниот и четвртопласираниот тим во Западната конференција, гостите од Тексас...

NBA-Возбудлива новогодишна ноќ (ВИДЕО)

Новогодишната вечер беше исполнета со возбудливи натпревари. Лука Дончич продолжи со својата магија. Словенецот постигна 51 поен и 9 асистенции и беше најзаслужен за тесната...

NBA-Лука со волшебна вечер за историско достигнување (ВИДЕО)

Лука Дончич, рано утрово го одигра натпреварот на кариерата. На дуелот со Њу Јорк Никс, Словенската ѕвезда направи нешто што досега никогаш се нема случено...

NBA-Богата Божиќна вечер (ВИДЕО)

Синоќа и рано утрово се одржаа натпреварите од "Божиќната" NBA програма. Најпрво Њу Јорк Никс ја пречека Филделфија 76ерс. Во интересен и крајно неизвесен натпревар, гостите...

NBA-Одлична ноќ за стрелците (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Поентерите беа расположени за поени, а најмногу беше расположена ѕвездата на Далас Маверикс. Лука Дончич постигна 50 поени на гостувањето во...

NBA-Одлично поентерско издание на главните играчи (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Далас ја пречека Оклахома, а Лука Дончич повторно одигра на врвно ниво. Словенецот имаше "дабл-дабл" учинок составен од 38 поени и...

NBА-Драма во Далас, “Лејкерси” во нова криза (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Милвоки Бакс и Далaс Маверикс одиграа натпревар кој се решаваше во последните секунди. Центарот Брук Лопез постигна поени (од одбојка) на...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО