Почетна тагови Лос Анџелес Клиперс

таг: Лос Анџелес Клиперс

Ретро NBA-Кариерата на Маркус Кемби

Маркус Дион Кемби, роден на 22 Март 1974 во Харфорд, Конектикат. Уште во средошколските денови Кемби го покажа својот потенцијал. На универзитетот Масачусец ја воодушеви...

NBA-Најинтересното од синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешната NBA програма. Њу Јорк Никс гостуваше во главниот град а нивниот "Аll-Star" пружи одлична претстава. Џулиус Рендл го израмни својот личен рекорд...

РЕТРО NBA-Како алкохолизмот и депресијата го доведоа Вин Бејкер до бездната...

Роден на 23 Ноември 1971 година, во Лејк Вејлс (Флорида), Винсент Ламонт Бејкер своето детство го помина во Конектикат. Започнува со активно играње кошарка при...

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

NBA-“Летачкото момче” кое требаше да биде новиот Кевин Гарнет

Приказната на Дариус Мајлс е една од најинтересните и истовремено најтрагичните. Како еден од најголемите таленти во САД успеа да стигне до височините и експресно...

NBA-Бруклин со 9-та победа по ред (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Кливленд го пречека Бруклин. "Нетси" беа предводени од своте ѕвездено дуо, Кевин Дурент и Кајри Ирвинг кој постигнаа по 32 поени...

NBA-Одлична ноќ за стрелците (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Поентерите беа расположени за поени, а најмногу беше расположена ѕвездата на Далас Маверикс. Лука Дончич постигна 50 поени на гостувањето во...

NBA-Нов лидер на Западот (ВИДЕО)

Синоќешната NBA програма сочинуваше 4 натпревари. Мемфис Гризлис го пречека Милвоки Бакс. Крајниот епилог ги изненади сите. Во натпревар на кој се очекуваше крајна неизвесност, младите...

NBA-Одлично поентерско издание на главните играчи (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Далас ја пречека Оклахома, а Лука Дончич повторно одигра на врвно ниво. Словенецот имаше "дабл-дабл" учинок составен од 38 поени и...

NBA-“Лејкерси” сеуште не знаат за победа (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс го пречека Портланд Треил Блејзерс, во обид да стигне до својата прва победа сезонава. Гостите од Орегон имаа поинакви планови. Во натпревар...
Скопје
clear sky
23.8 ° C
23.8 °
23.8 °
69 %
2.6kmh
0 %
Tue
37 °
Wed
35 °
Thu
31 °
Fri
33 °
Sat
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО