Почетна тагови легенда

таг: легенда

NBA-Незаборавните забивања на “Kралот” (ВИДЕО)

Престојната сезона ќе биде љубилејна за Леброн Џејмс. Четирикратниот шампион ќе ја започне својата 20 професионална сезона. Она што го издвојува од оние ретки кој...

NBA-Легендарниот плеј го доби своето место меѓу “бесмртните” (ВИДЕО)

Тим Хардавеј стана нов член на "Халата на славните". Легендарниот плејмејкер рано утрово, конечно го завзема своето место во најеминентно кошаркарско друштво во Спрингфилд ("Naismith...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Најдобриот одбранбен бек во историјата = Гери...

Гери Пејтон, еден од најжестоките момци во историјата на NBA. Роден и израснат во Оукленд (Калифорнија), Пејтон претставуваше еден од најголемите кошаркарски таленти од богатата...

NBA-Ален Ајверсон и Лери Браун поседуваат ретко видена приказна (ВИДЕО)

Можеби најважната компонента во тимскиот успех е релацијата помеѓу главниот тренер и главниот играч на тимот. Една од најинтересните NBA приказни е релацијата помеѓу Ален...

Буфон: “Пензија? Веројатно за 10 години од сега”

Италијанската фудбалска легенда, Џанлуиџи Буфон потпиша нов договор со Парма до 2024 година. “Џиџи” не размислува за пензија, а потенцира дека ќе ја одработи соработката...

Легендарниот капитен го продолжува договорот

Легендата на МЗТ Скопје Аеродром повторно ќе го предводи шампионот. Капитенот Дамјан Стојановски e првиот играч кој по истекувањето на претходниот договор ја продолжува долгогодишната...

Легендарниот Владе Дивац (ВИДЕО)

Владе Дивац претставува една од најголемите кошаркарски легенди од поранешните Југословенски простори. Високиот центар беше еден од првите кој ја проби бариерата и на свои...

Играчот од кој се плашеа противниците но и соиграчите

Ерик Џемба-Џемба откри дека се плашел од Рој Кин за време на неговиот престој во Манчестер Јунајтед. Џемба-Џемба зборуваше за времето поминато на "Олд Трафорд"...

Милан нуди нов договор за лавовско храбриот Златан

По разговорот и проценката на мојот драг пријател Симон Капчев, ја пренесуваме следнава информација. Тренерот на Милан, Стефано Пиоли потврди дека Златан Ибрахимович ќе добие...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Уникатниот Џермејн О’Нил (ВИДЕО)

Џермејн О'Нил претставува еден од најдобрите крилни центри кој настапуваше во периодот од 2000 до 2010 година. Важи за еден од најмладите играчи кој стапнале...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО