Почетна тагови Ентони Џошуа

таг: Ентони Џошуа

БОКС КОРНЕР-Ентони Џошуа со брутален нокаут (ВИДЕО)

Ентони Џошуа го нокаутираше Френсис Н'Гану во втората рунда за возбудлива победа во петочната борба во тешка категорија во Саудиска Арабија. Бруталниот...

Бокс корнер-Украинскиот “витез” ги одбрани појасите (ВИДЕО)

Рано утрово се случи долгоочекуваниот реванш за титулите во тешка категорија помеѓу актуелниот шампион, Александар Усик и поранешниот шампион Ентони Џошуа. По 11 месеци од...

БОКС КОРНЕР-Долгоочекуваниот спектакл (ВИДЕО)

На 20 Август годинава, ќе бидеме сведоци на долгоочекуваниот рванш помеѓу двајца шампиони. Александар Усик и Ентони Џошуа повторно ќе се соочат еден против друг....

Бокс корнер-Чизора го неутрализираше бугарскиот “кобра” (ВИДЕО)

Судирот на ветераните во "О2 Арената" ги исполни очекувањата. Британскиот ветеран Дерек Чизора извојува победа на бугаринот Кубарт Пулев по 12 рунди со т.н. "поделена...

Бокс корнер-Кличко најави враќање во рингот

Владимир Кличко најавува кам-бек во рингот. Украинската легенда е решен повторно да боксува. Главната цел му е да го урне рекордот на Џорџ Формeн како...

Бокс-Фјури ќе го брани тронот против крволочниот сонародник

Конечно е познато кога Тајсон Фјури ќе ја брани круната (во WBC категорија) како и против кого ќе го стори истото? На 23 Април 2022,...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Украинецот Усик е нов шампион (ВИДЕО)

Синоќа бевме сведоци на исклучително интересна борба во која силите ги одмерија досегашниот шампион Ентони Џошуа и непоразениот украински предизвикувач Олександар Усик. Судирот се случи...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Атомски аперкат (ВИДЕО)

Секој боксерски фан (на секој проследен дуел) најмногу се радува на возбудлива нокаут завршница. Посебно интересно е кога мечот ќе се заврши со атомски...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО