Почетна тагови Дианџело Расел

таг: Дианџело Расел

NBA-Европски ѕвезди за прв пат помеѓу најсилните

Продолжуваме со најинтересните промени низ NBA тимовите. Две европски ѕвезди (најпосле) се селат преку “барата”. Ланскиот најкорисен играч во Евролигата, Саша Везенков пристигнува во Сакраменто Кингс....

NBA-Одлично поентерско издание на главните играчи (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Далас ја пречека Оклахома, а Лука Дончич повторно одигра на врвно ниво. Словенецот имаше "дабл-дабл" учинок составен од 38 поени и...

NBA-Рафална стрелба на синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Исклучително ефикасна NBA ноќ. Мемфис гостуваше во Хјустон а Џа Морент повторно на дело ја покажа својата игра и врвната форма на стартот од првенството....

NBA-Мемфис од “загубен” меч до огромен триумф (ВИДЕО)

На дуелот помеѓу Мемфис Гризлис и Минесота Тимбервулвс бевме сведоци на нешто што ретко се гледа. Младите "волци" фуриозно го започнаа натпреварот со 11:0 и...

NBA-Младите волци агресивно на свој терен (ВИДЕО)

Во еден од најинтересните натпревари од синоќешната NBA програма, Минесота го пречека Голден Стејт. Тимот од Минеаполис настапи без својот втор стрелец Ентони Едвардс но,...

NBA-Ајзеа Томас повторно на теренот (ВИДЕО)

Ајзеа Томас е повторно на NBA терените, на задоволство на многубројните фанови ширум Светот. Тоа, за жал не резултира со успех за својот (старо)...

NBA-Нова драма помеѓу Минесота и Филделфија (ВИДЕО)

Дуелот пред две сезони, помеѓу Тимбервулвс и 76ерс, во Филаделфија, го одбележа физичката пресметка помеѓу центрите Карл Ентони-Таунс и Џоел Ембид. Овој настан секогаш...

NBA-Најжешкиот тим во лигата (ВИДЕО)

Ланскиот вицешампион, Феникс Санс, влегува во пеколен ритам. Сезонава тимот од "долината на сонцето" покажува дека минатогодишниот успех нималку не е случаен. Рано сабајлево, Феникс...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО