Почетна тагови денвер

таг: денвер

NBA колумна на Димитар Младеновски-Големата бела надеж Кит Ван-Хорн

Кит Адам Ван-Хорн. Роден на 23-ти Октомври 1975 година во Флуертон (Калифорнија). Уште во средношколските денови во “Дајмонд Бар”, младиот Кит ја презентира својата подвижност...

NBA-Портланд сеуште непоразен, Мемфис офанзивно импресивен (ВИДЕО)

Уште една возбудлива и интересна NBA вечер. Мемфис го пречека Бруклин во "Фед Екс" форум. Младите "гризли мечки" имаа поентерска експлозија во третата четвртина и постигнаа...

NBA-Рафална стрелба на синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Исклучително ефикасна NBA ноќ. Мемфис гостуваше во Хјустон а Џа Морент повторно на дело ја покажа својата игра и врвната форма на стартот од првенството....

NBA-Возбудлива ноќ во најсилната лига (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма ги издвојуваме најинтересните. Далас Маверикс гостуваше во Феникс. Во дуелот на ланските плејоф противници беше неизвесно до последните секунди. Гостите од...

NBA-Историска партија на Никола Јокич (ВИДЕО)

На синоќешниот дуел против Њу Орлеанс Пеликанс, Никола Јокич повторно пружи феноменална партија. Српската ѕвезда имаше фантастичко достигнување. Оствари трипл-дабл учинок со 46 поени, 12...

NBA-Казнс како во најдобрите денови (ВИДЕО)

На синоќешниот натпревар помеѓу Денвер Нагетс и Хјустон Рокетс, Демаркус Казнс потсети на своите најдобри денови. Поранешниот Ол-Стар максимално го искористи отсуството на Никола Јокич....

NBA-Супер финиш во Сан Франциско (ВИДЕО)

Голден Стејт го пречека Денвер во меч кој се одлучуваше во последните секунди. Никола Јокич повторно одигра одличен меч. Српскиот репрезентативец оствари дабл-дабл со 35...

NBA-Бурна и неизвесна кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Бурна и неизвесна NBA ноќ. Голден Стејт го пречека Лос Анџелес Лејкерс. Двата тима беа во обид да ги прекинат црните губитнички серии. Овој пат...

NBA-Селтикси до седма победа по ред (ВИДЕО)

Синоќа, Бостон го пречека Денвер во обид да ја продолжи одличната серија. "Селтикси" одиграа силна колективна кошарка што на крајот резултираше со седми триумф по...

NBA-Мизеријата на Бруклин нема крај (ВИДЕО)

Синоќа во Денвер, се судрија домашните "нагетси" и гостите од Бруклин. Предводени од актуелниот MVP, Никола Јокич, Денвер стигна до висок и убедлив триумф од...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО