Почетна тагови Демар Дерозан

таг: Демар Дерозан

NBA-Возбудлива новогодишна ноќ (ВИДЕО)

Новогодишната вечер беше исполнета со возбудливи натпревари. Лука Дончич продолжи со својата магија. Словенецот постигна 51 поен и 9 асистенции и беше најзаслужен за тесната...

NBA-Њу Јорк Никс е најжешкиот тим во лигата (ВИДЕО)

Го издвојуваме најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Навивачите на Њу Јорк конечно имаат причина за радост. "Никси" рано утрово го прегазија Голден Стејт Вориорс (132-94) и...

NBA-Гостинска доминација (ВИДЕО)

Од синоќешните NBA натпревари го издвојуваме најинтересното. Чикаго го пречека Њу Јорк во натпревар на кој регуларните 48 минути не беа доволни за да се...

NBA-Најинтересното од синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешната богата NBA програма. Бостон Селтикс го пречека Далас Маверикс. Домаќините одиграа одлична кошарка и водеа во најголемиот дел од натпреварот. Во вториот дел...

NBA-Чикаго го запре најсилниот тим во лигата, шампионот прегазен во Њу...

Најинтересното од синоќешната NBA програма. Чикаго Булс го запра најдобриот тим во лигата. "Биковите" ја прекинаа триумфалната серија на "Селтикси" (кој имаа 9 победи по ред)...

NBA-Портланд сеуште непоразен, Мемфис офанзивно импресивен (ВИДЕО)

Уште една возбудлива и интересна NBA вечер. Мемфис го пречека Бруклин во "Фед Екс" форум. Младите "гризли мечки" имаа поентерска експлозија во третата четвртина и постигнаа...

NBA-Возбудлива ноќ во најсилната лига (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма ги издвојуваме најинтересните. Далас Маверикс гостуваше во Феникс. Во дуелот на ланските плејоф противници беше неизвесно до последните секунди. Гостите од...

NBA-Морент ги улови “биковите” (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме дуелот помеѓу Чикаго Булс и Мемфис Гризлис. Гостите пружија силна претстава и успеаа да му нанесат еден од ретките...

NBA-Дерозан испишува нова историја (ВИДЕО)

Од синоќешната програма која броеше 14 мечеви го издвојуваме дуелот помеѓу Чикаго Булс и Атланта Хокс. "Јастребите" допатуваа во "Јунајтед центар" во обид да ја...

NBA-Феникс го освои “Јунајтед” центар (ВИДЕО)

Најдобриот тим во лигата, синоќа гостуваше во Чикаго. Феникс Санс пристигна во "Јунајтед центар" и го оправдата првото место во лигата. Силниот налет на "биковите"...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО