Почетна тагови бокс корнер

таг: бокс корнер

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Кога непристојноста скапо ке се плати (ВИДЕО)

Не ретко сме биле сведоци на големи дуели, на и надвор од рингот. Она што ја подгрева атмосферата е сето шоу кое го приредуваат...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Величината на неуништливиот Владимир Кличко (ВИДЕО)

Владимир Владимирович Кличко. Роден на 25 Март 1976 во Семеј (Казакстан). Украинска спортска и култна легенда. Поранешен професионален боксер кој се натпреваруваше од 1996...

Бокс корнер со Димитар Младеновски – Гордоста на Бруклин (ВИДЕО)

Од ризницата на таленти кој ни дошле од (легендарниот) Бруклин, во моментов сме сведоци на (можеби) најуникатната. Теофимо Андрес Лопез Ривера, за многумина, е...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Најомразениот боксер на сите времиња (ВИДЕО)

Рикардо Мајорга. Еден од најексцентричните ликови кој се појавиле во боксерскиот ринг. Пред некое време стави крај на својата (најблаго кажано) атипично хаотична кариера....

Бокс корнер со Димитар Младеновски-“Принц” Насим Хамед = најголемиот шоумен од...

Насим Хамед или повеќе познат како "Принц" претставува еден од најголемите шоумени кој некогаш се појавиле во боксерскиот ринг. Во 90-тите години на минатиот...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
19.8 ° C
20.1 °
19.8 °
88 %
0.5kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО