Почетна тагови атланта

таг: атланта

NBA со Димитар Младеновски-Јута руши рекорди (ВИДЕО)

Тимот на Јута Џез продолжува да реди победи и да руши рекорди. Синоќешниот триумф над Чикаго (113-106) е рекорден 21 по ред на домашен...

NBA со Димитар Младеновски-Нов лидер на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Денвер Нагетс сериозно се засили за време на трансфер периодот. Доведувањето на Ерон Гордон и Џавејл Мек Ги беше одличен потег на...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Враќањето на “жешките” (ВИДЕО)

Тимот на Мајами Хит продолжуваат со одличните партии по лошиот старт на првенството. Синоќа на домашен терен ја совладаа Атланта (со 109:99) и ја...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Бруклин со перфектна турнеја на Западот

Бруклин Нетс со победа над Лос Анџелес Клиперс ја заокружија успешната турнеја по Западната конференција. "Мрежичките", без Кевин Дурент, славеа над "Клиперси" со 112:108....

Каква драма на најраздвижениот аеродром на светот! Дете завршило на лентата...

Едно дете за среќа само полесно се повредило во текот на "дивото" возење на аеродромската лента за транспорт на багаж, меѓу куферите. Драматичното видео прикажува...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
light intensity drizzle
5 ° C
5 °
5 °
93 %
1.5kmh
90 %
Sat
8 °
Sun
12 °
Mon
14 °
Tue
14 °
Wed
17 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО