NBA со Димитар Младеновски-Богданович со животна партија (ВИДЕО)

213

Фантастична вечер на Бојан Богданович. Јута славеше над Денвер со 127-120, во меч на кој хрватскиот репрезентативец уфрли 48 поени.Богданович имаше одличен процент на шут од игра. Погоди 16 од 23-те обиди од поле, од кој 8 тројки. Веднаш по мечот се заблагодари на своите соиграчи на довербата која му ја даваат. Ова е највисок број на постигнати поени од играч на Јута Џез уште од 1998 година кога Карл Мелоун постигна 56 поени против Голден Стејт Вориорс.

NBA FAN

Димитар Младеновски