NBA-Денот кога Коби го “пречека” Двајт во големото друштво (ВИДЕО)

1198

На денешен ден, се случи едно од најатрактивните забивања на сите времиња.

Коби Брајант, на свој патентиран и надалеку препознатлив начин, “го поздрави” својот иден соиграч. Двајт Хауард, во својата прва сезона, (како дебитант) ја почувствува болката да биде на постер, поставен од легендарната “црна мамба”.Брајант има илјадници специфични потези за кој може со часови да се зборува. Денес, одвојуваме еден од нив.

Почивај во мир, голем човеку!

NBA FAN

Димитар Младеновски