Почетна тагови коби брајант

таг: коби брајант

Обдукцијата покажала: Коби Брајант користел забранета супстанца

Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, загина во пад на хеликоптер на 26 јануари во близина на Лос Анџелес, заедно со...

Џордан каков што досега не сте го виделе: НБА легендата не...

Вчеравечер во “Стејплс” центарот беше одржана комеморација во чест на легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант, неговата ќерка Џијана и уште седумте лица кои загинаа...

Дербито на Израел прекинато, пола сала плаче и скандира Коби Брајант...

Целиот свет силно го потресе трагедијата во која загина големата НБА-легенда Коби Брајант, после синоќешната хеликоптерска несреќа во Калифорнија, па дербито во Израел помеѓу...

ТРАГЕДИЈА: Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Легендарниот кошаркар Коби Брајант загинал денеска во хеликоптерска несреќа. Екс-кошаркарот на Лејкерси имаше 41 година. Брајант заедно со уште најмалку четири лица патувал со својот...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
0.5kmh
75 %
Fri
18 °
Sat
18 °
Sun
18 °
Mon
20 °
Tue
18 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО