Почетна тагови легендарен

таг: легендарен

Легендарниот “топџија” Иан Рајт (ВИДЕО)

Иан Едвард Рајт. Еден од најдобрите напаѓачи во Премиер лигата, во текот на '90-тите години од минатиот век. Своите најдобри денови ги помина како млад играч...

NBA-Демиен Лилард постигна 71 поен! (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме најдоброто поентерско достигнување. Портланд Треил Блејзерс го пречека Хјустон Рокетс а Демиен Лилард приреди вистинско шоу. "Дејм" постигна неверојатен...

Ретро NBA-Мајкл Џордан беше вистински “волшебник” (ВИДЕО)

На денешен ден (2002 година) Вашингтон Визардс го пречека Феникс Санс. Мајкл Џордан ја играше својата прва сезона во дресот на тимот од главниот град,...

NBA-Легендарниот плеј го доби своето место меѓу “бесмртните” (ВИДЕО)

Тим Хардавеј стана нов член на "Халата на славните". Легендарниот плејмејкер рано утрово, конечно го завзема своето место во најеминентно кошаркарско друштво во Спрингфилд ("Naismith...

NBA-Денот кога Коби го “пречека” Двајт во големото друштво (ВИДЕО)

На денешен ден, се случи едно од најатрактивните забивања на сите времиња. Коби Брајант, на свој патентиран и надалеку препознатлив начин, "го поздрави" својот...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Документарец за легендарниот Денис Родман (ВИДЕО)

Една од најзабавните, најработливите, највредните атлети кои се појавиле низ историјата е единствениот Денис Родман. Ексцентричен, уникатен, несватлив, потценет. Еден од најинтелигентните кошаркари на сите времиња. "Црвот"...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Дебито на Ален Ајверсон (ВИДЕО)

На денешен ден, своето деби го имаше играчот кој засекогаш ја промени кошарката. Ноќта помеѓу 1-ви и 2-ри Ноември 1996 година, Ален Ајверсон го...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Летачкиот “Џеј Рич”

Доколку се погледнат најатрактивните играчи во историјата на NBA, неизбежно е името на Џејсон Ричардсон. Познат по своите високо летачки способности и сметан за...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-“Принц” Насим Хамед = најголемиот шоумен од...

Насим Хамед, или повеќе познат како "Принцот" претставува еден од најголемите шоумени кој некогаш се појавиле во боксерскиот ринг. Во 90-тите години на минатиот век,...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО