Малер на крајот на тренингот: Се повреди Елиф Елмас

269

Еден навидум непотребен дуел придонесе за малерозна повреда на Елиф Елмас на последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Летонија во Рига. Во дуел со голманот Дени Илиев, фудбалерот на Наполи се здоби со удар во скочниот зглоб и најверојатно нема да може да настапи на претстојниот меч.

Елмас веднаш е пренесен на медицински прегледи и допрва се очекува конкретна информација за нивото на повредата.