Почетна тагови елмас

таг: елмас

Навивач на Наполи се јави во емисија: Гатузо го уништува Елмас

Македонскиот бисер Елиф Елмас во летото 2019 година дојде како голема инвестиција вредна 16 милиони евра во италијански Наполи од турски Фенербахче, а после...

Елмас cо солзи во очите едвај го одигра натпреварот откако ја...

Синоќа Елмас ги одигра последните 13 минути од дербито меѓу Наполи и Рома, а денеска се враќа во Скопје за погреб на неговиот дедо. Според...

Цел Наполи во неверување ! Елмас сè уште позитивен на Ковид...

Џенаро Гатузо, кормиларот на Наполи, сè уште не може да смета на услугите на македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас за претстојните натпревари на клубот....

Тутоспорт: Елмас ќе го замени Инсиње против Јувентус

Елиф Елмас ќе добие шанса од првата минута на неделното дерби меѓу Јувентус и Наполи, најавуваат италијанските медиуми во пресрет на големата пресметка. Според...

„Елмас ќе биде ‘новиот Гатузо’, амо со многу подобра техника!“

Еден од најпознатите италијански новинари и репортер на националната телевизија РАИ, Даниеле Ди Џенаро во пресрет на стартот на новата калчолигашка сезона, посочи дека...

Галатасарај најавува „бомба“ – Елмас се враќа во Истанбул

Елиф Елмас повторно е актуелен во турската фудбалска јавност откако дел од медиумите објавија дека македонскиот ас би можел во следната сезона да го...

Малер на крајот на тренингот: Се повреди Елиф Елмас

Еден навидум непотребен дуел придонесе за малерозна повреда на Елиф Елмас на последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Летонија во Рига. Во дуел со...

ВИДЕО: Елмас можеше да биде херој – што ли направи во...

Фудбалската селекција на Македонија одигра позитивно реми на вечерашното гостување кај Израел, но може да жали што од Беер Шева не се врати со цел плен. Во самиот...

ВИДЕО: Елмас заменет по одличен еден час, Наполи во финишот загуби...

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас одигра 63 минути во поразот на Наполи против Барселона со 2-1 (1-1) во Мајами во рамките на подготвителниот период на двете екипи за новата...

Анчелоти: Елмас покажа врвна интелегенција, ќе биде одличен за Наполи

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го импресионираше тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, уште на првиот меч како стартер. На пријателскиот меч против Олимпик Марсеј кој...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
33.8 ° C
33.8 °
33.8 °
36 %
1kmh
0 %
Tue
34 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
40 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО