Почетна тагови тренинг

таг: тренинг

Тренирајте како Бетмен: Еве како Роберт Патинсон се припремал за улогата...

Овој тренинг го применувал актерот Роберт Патинсон за да се припреми за улогата на Бетмен... Новиот филм за Бетмен ќе го гледаме во кино дури...

Ново откритие: Сезонските настинки го тренираат нашиот имунолошки систем да обезбеди...

Откритие на научниците што предизвика голем интерес во светот. Според новата студија на Кинг колеџот во Лондон, сезондките настинки го учат имунолошкиот систем да го...

Несторовски со лудорија на тренингот на дождливото време (ВИДЕО)

Тренинзите во Италија се одржуваат индивидуално, а македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, кој го носи дресот на Удинезе реши да направи лудорија на дождливото време.    

Малер на крајот на тренингот: Се повреди Елиф Елмас

Еден навидум непотребен дуел придонесе за малерозна повреда на Елиф Елмас на последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Летонија во Рига. Во дуел со...

Сериозен инцидент на тренингот на Јунајтед – за влакно избегната тепачка

Утрово англиските медиуми пренесуваат дека на тренингот на Манчестер Јунајтед за малку бил избегнат голем инциднет. Во истиот биле инволвирани два фудбалери, Алексис Санчез и...

Ги натерале да тренираат заедно: Погледнете како изгледала средбата на Новак...

Возможен дуел. Изгледа дека организаторите на Мастерс во Синсинати сакаат проектираната ждрепка да се оствари и на програмата да има дуел помеѓу Новак Ѓоковиќ...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО