Иван Перишиќ и официјално во Баерн Минхен

93

Баерн Минхен ова претпладне и официјално потврди дека го ангажираа Иван Перишиќ од Интер.

Но иако се предвидуваше дека тоа ќе биде перманентен трансфер, сепак станува збор само за едносезонска позајмица.

Лекарските прегледи Иван Перишиќ ги мина уште вчера, а денеска следуваше и објавувањето на потписот.

Ветувам дека ќе дадам се најдобро од мене“, порача Перишиќ на доаѓањето во Баерн Минхен.

Баварците ќе имаат опција идното лето да го откупат договорот на хрватскиот фудбалер.