ВИДЕО: Роналдо и Манџо – како Ивица и Марица!

128

Јувентус деновиве доби нов тренер, а како стојат работите, сега за нив почнува вистинскиот трансфер период.

Досега го донесоа само Арон Ремзи од Арсенал како бесплатно, но квалитетно решение, а сигурно дека ќе се засилуваат уште. Како едно од најатрактивните имиња кои во моментот се врти за ново засилување, освен Рабио, стои и Пол Погба, човекот кој го продадоа или го вратија во Манчестер во 2016 година.

Вистинската дилема е дали идната сезона ќе остане простор за Манџукиќ, сега кога се знае дека Сари доаѓа во Јуве а исто така паралелно на тоа се враќа во Торино и Гонзало Игуаин.

Но очигледно дека хрватскиот играч е растеретен околу тоа и знае како да се шегува на прозивките од Кристијано Роналдо..

„Мариоооооооо, уууууууу!“, беа двата збора на Роналдо и Манџо на кои се потсмеваат и навивачите на Јувентус.

loading...