(ВИДЕО) Не се знае на кого му е потешко: Хит реакции на селекторите за групата на смртта

116

Во Букурешт вчера се одржа ждрепката за Европското првенство 2020. година, а групата Ф дефинитивно е „група на смртта“ во која се најдоа Франција, Португалија и Германија.

Во групата Ф според ждрепката ќе се приклучи и победникот на плеј-офот од дивизијата А во Лигата на нации, а тоа се Исланд, Бугарија или Унгарија, додека пак во случај Романија да биде победник, тогаш ќе оди во групата Ц, а во групата на смртта ќе влезе победникот од Лига на нации Д, што може да биде и нашата репрезентација.

Секако, која репрезентација и да влезе во ова избрано друштво нема да си помине баш најдобро, а исто така уште пред нокаут фазата ЕП ќе остане без еден од фаворитите.

Реакциите на селекторите откако дознаа дека ќе играат меѓусебно говорат се.