NBA колумна на Димитар Младеновски-За најмногу 30 дена ке се знае судбината на сезоната

299

Сопствениците на NBA тимовите ноќеска одржаа состанок со комесарот на лигата Адам Силвер по повод враќање на терените по пандемијата која се случи. Заклучокот од состанокот е дека сите сопственици се подготвени сезоната да продолжи и да успее да се заврши актуелниот шампионат. Сите се едногласни дека еден позитивен тест нема да е проблем за повторен прекин на првенството. Доколку се случи повеќе кошаркари да бидат заразени, тоа сигурно ќе значи крај на овогодинешната сезона. Комесарот, Адам Сивлер вели дека во следните две до четири недели, со сигурност ќе се знае судбината на годинашната сезона во најсилната лига во Светот.

NBA FAN

Димитар Младеновски