“Убавици и ѕверови”: Познати дами кои се доказ дека на жените не им е важен надворешниот изглед на мажите

326

Дека не е се во изгледот туку во шармот докажаа многу познати дами кои важат за светски убавици, а биле или сè уште се во врска со не толку привлечни мажи.

Додека поголемиот дел од мажите ќе се сложат дека за нив повеќе е важен физичкиот изглед на жената, кај дамите тоа некогаш не е најважната карктеристика.

Можеби најверодостојниот пример е 18 годишниот брак на преубавата глумица Моника Белучи и колегата Венсан Касел. Додека таа важи за една од најубавите жени на светот, Венсан баш и не припаѓа во категоријата на убави мажи.

Погледнете кои познати убавици “паднале” на шармот на своите “не толку убави мажи”.

Бијонсе и Џеј Зи

Џенифер Лопез и Марк Ентони

Дајен Кругер и Норман Ридс

Падма Лакшми и Саламан Руџи

Џејмс Корден и Џулија Кереј

Кармен Електра и Денис Родман

Шон Пен и Шарлиз Терон

Адријана Лима и Метин Хара

Хајди Клум и Сил

Меланија и Доналд Трамп

Селма Хаек и Франсоа Анри Пино