Почетна Спорт Вардарки се собраа повторно, овој пат за свадбата на нивната колешка која...

Вардарки се собраа повторно, овој пат за свадбата на нивната колешка која блесна во бело

1653

Ракометарките на Вардар повторно се собраа заедно, овој пат за свадбата на својата соиграчка која заплови во брачните води.

Станува збор за Андреа Пенезиќ која со брак ја круниса долгогодишната врска со голманот на Ренова, Матија Кобетиќ.

Младенците судбоносното „ДА“ го кажаа викендов на свечената церемонија во Загреб, на која присуствуваа и дел од ракометарките на Вардар како и поранешни соиграчки на Пенезиќ.