Почетна тагови злато

таг: злато

Македонија и Србија имаат најголеми резерви на злато на Балканот

Податоците на Светскиот совет за злато (World Gold Council), најточната база на информации за резервите по држави, за вториот квартал од оваа година покажуваат...

Лукашенко како Гадафи: Го врати целото злато од странските банки во...

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, смета дека е стратешки исправна одлуката сите резерви на злато од странство да се вратат назад во Белорусија! Браво за...

Заборавете на доларот, купувајте злато: Цената на скапоцениот метал ќе руши...

Тековната финансиска политика на американските власти ја поткопува довербата во доларот и ги принудува инвеститорите да купуваат злато. Ваквиот коментар го објави една од...

Тука “лежи“ златото на Хитлер? Го сокриле од Русите на тајна...

Под средновековниот полски замок би можело да биде сокриено над 10 тони нацистичко злато, пренесува британскиот портал „Daily Mail“, повикувајќи се на истражувачите од...

ЦЕНИ КАКВИ НЕМАЛО 4 ГОДИНИ: Златото допрва ќе поскапува

Златото допрва ќе поскапува, велат аналитичарите. Минатиот месец златото достигна цена каква немало цели 4 години. „Големата парична поддршка што ја гледаме сега помага да расте...

АМС го награди „златното момче“ Алили со еден милион денари!

Младиот борец Бесар Алили освои златен медал на кадетското Европско првенство во Фиренца во категорија до 48 кг (слободен стил), па вчера беше пречекан...

И Германците им зададоа тежок удар: Запленети се 20 тони венецуеланско...

Венецуела во мај продаде 15 тони злато во вредност од 570 милиони долари од резервите во централната банка и така ги спушти резервите на...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО