Почетна тагови Зион

таг: Зион

NBA-Јанис со 50 поени за 30 минути (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме дуелот помеѓу Милвоки Бакс и Њу Орлеанс Пеликанс. Поранешниот шампион го пречека младиот тим од Луизијана кој настапи без...

NBA-Бруклин со 9-та победа по ред (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Кливленд го пречека Бруклин. "Нетси" беа предводени од своте ѕвездено дуо, Кевин Дурент и Кајри Ирвинг кој постигнаа по 32 поени...

NBA-Нов лидер на Западот (ВИДЕО)

Синоќешната NBA програма сочинуваше 4 натпревари. Мемфис Гризлис го пречека Милвоки Бакс. Крајниот епилог ги изненади сите. Во натпревар на кој се очекуваше крајна неизвесност, младите...

NBA-Интересна кошаркарска ноќ (ВИДЕО)

Ви го пренесуваме најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Далас гостуваше во главниот град, а Вашингтон одигра одлично и заслужено дојде до победата (113:105). Кајл Кузма...

NBA-Возбудлива ноќ во најсилната лига (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма ги издвојуваме најинтересните. Далас Маверикс гостуваше во Феникс. Во дуелот на ланските плејоф противници беше неизвесно до последните секунди. Гостите од...

NBA-Хаос во Њу Орлеанс

Ситуацијата во Њу Орлеанс е повеќе од проблематична. “Пеликанс” го ангажираа еден од најдобрите бекови поентери, Си-Џеј МекКалум кој пристигна од Портланд. Во првите 5...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО