Почетна тагови вашингтон

таг: вашингтон

NBA-“Гризлис” на чекор до елиминација / “Волшебниците” не се предаваат

Јута Џез е на чекор до пласман во следната рунда по синоќешната победа (од 120-113) над Мемфис Гризлис. "Џезерите" триумфираа на гостински терен најмногу...

NBA со Димитар Младеновски-Драматична и тензична неделна вечер (ВИДЕО)

Интересна NBA вечер сочинета од 4 плејоф дуели. Најпрво, првопласираната Филаделфија по тешка и непоштедна борба успеа да го одбрани домашниот терен против тимот...

NBA со Димитар Младеновски-“Волшебниците” ја зграбија шансата (ВИДЕО)

Вашингтон Визардс го фати "последниот воз" за влез во плејофот. Ја порази Индијана Пејсерс со огромни 27 поени разлика и како 8-мо пласиран тим...

NBA со Димитар Младеновски-Позната финалната слика на Истокот (ВИДЕО)

Во плеј-ин натпреварите на Источната конференција најпрво се судрија Индијана и Шарлот (9-то пласираниот и 10-пласираниот тим). Во меч на кој "пејсерси" водеа од...

NBA со Димитар Младеновски-Вестбрук собори рекорд стар 47 години (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме највозбудливиот натпревар. Индијана го пречека Вашингтон во својот "Бенкерс лајф филдхаус" и регуларниот дел од мечот не беше...

NBA со Димитар Младеновски-Волшебен дуел во Далас (ВИДЕО)

Одличен и возбудлив меч се одигра синоќа во "Американ Ерлајнс" центарот. По фуризоната последната четвртина домаќинот Далас го скрши отпорот на еден од најжешките...

NBA со Димитар Младеновски-4 возбудливи мечеви (ВИДЕО)

Целосна анализа на синоќешните NBA натпревари. Во дербите на вечерта, Денвер Нагетс ја победи Филаделфија 76ерс - лидерот од Исочната конференција. "Нагетси" го одбранија...

NBA со Димитар Младеновски-Историска партија на Вестбрук (ВИДЕО)

Извонреден настап на Расел Вестбрук. Вашингтон го одбрани домашниот терен победувајќи ги гостите од Индијана. “Рас” оствари трипл-дабл сочинет од 35 поени, 21 асистенција...

NBA со Димитар Младеновски-Бурна кошаркарска ноќ (ВИДЕО)

Синоќешната богата NBA програма содржеше 10 интересни натпревари.Најпрво, Бруклин ја продолжи својата победничка серија победувајќи на гости против Индијана во "Бенкерс Лајф филдхаус" со...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Историска вечер во најсилната лига (ВИДЕО)

Синоќа, за прв пат во богатата историја на NBA, дури 5 играчи остварија трипл-дабл учинок во иста ноќ. Го издвојуваме дуелот помеѓу Милвоки Бакс...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
19.8 ° C
20.1 °
19.8 °
88 %
0.5kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО