Почетна тагови Торонто

таг: Торонто

NBA-Кливленд во победничка серија, Лилард со тимски рекорд (ВИДЕО)

Кливленд продолжува со одлична игра. Кавалирс ја пречекаа Јута Џез и победија во четвртиот натпревар едно по друго, со убедливи 122-99. Шест играчи имаа двоцифрен број...

NBA-Гостинска доминација (ВИДЕО)

Од синоќешните NBA натпревари го издвојуваме најинтересното. Чикаго го пречека Њу Јорк во натпревар на кој регуларните 48 минути не беа доволни за да се...

NBA-Канадската поентерска машина (ВИДЕО)

Шеј Гилгес-Александер е вистински хит годинава. 24 годишниот бек на Оклахома Сити Тандер, во моментов е најсериозен кандидат за освојување на наградата “MIP” – “Играч...

Емотивно збогување на Инсиње во Неапол (ВИДЕО)

На денешниот натпревар, Наполи славеше со 3:0 против Џенова. Натпреварот и резултатот беше во втор план бидејќи тимската легенда на "сините", Лоренцо Инсиње го одигра...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Незапирливиот Ти-Мек (ВИДЕО)

“За мене, Трејси МекГрејди е најтешкиот кошаркар кој сум морал да го чувам.” – Коби Брајант. Трејси Ламар МекГрејди. Роден на 24 Мај 1970 година...

NBA-Од заборавен до шампионски прстен и All-Star настап

По официјалниот избор на All-Star резервите, ги имаме сите имиња кој ќе настапат на ова големо натпреварување. Помеѓу учесниците ќе има и неколку дебитанти, од...

Ретро NBA-Првиот судир на биковите и рептилите (ВИДЕО)

Денес се враќаме назад, во 1996 година на првиот дуел помеѓу Чикаго Булс и Торонто Репторс, во Канада. Биковите како огромни фаворити допатуваа за прв...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Каков татко таков син

Ноќеска официјално беше затворен преодниот рок во NBA. Бевме сведоци на огромен број на размени помеѓу тимовите. Една од најинтересните претставува преминувањето на младиот...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Винс Картер против своето Торонто (ВИДЕО)

Винс Картер е жива легенда. Овој (мој личен) став не се темели на субјективно мислење туку на неизбршливи факти и статистички категории, кој лесно...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Профил на Дејмон Стадемаер

Почетоците на молневито брзиот плеј Уште од средношколските денови, преку сјајната колеџ кариера, Дејмон Стадемаер се одликувал со фантастични офанзивни карактеристики. Под палка на легендарниот универзитетски...
Скопје
broken clouds
-0.2 ° C
-0.2 °
-0.2 °
51 %
3.1kmh
75 %
Wed
-2 °
Thu
2 °
Fri
4 °
Sat
5 °
Sun
8 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО