Почетна тагови стечај

таг: стечај

NBA-“Летачкото момче” кое требаше да биде новиот Кевин Гарнет

Приказната на Дариус Мајлс е една од најинтересните и истовремено најтрагичните. Како еден од најголемите таленти во САД успеа да стигне до височините и експресно...

На Вардар му се заканува стечај во декември?

Најактивната подгрупа на „Комити“ не може повеќе да седи мирно поради ситуацијата која му се случува на најтрофејниот македонски клуб Вардар и поради тоа...

И граѓаните ќе одат во стечај: Владата скрои нова програма

Предлогот за новата Влада е доставен до Собранието, а заедно со списокот мандатарот Зоран Заев вчера ја достави и програмата за работа на Владата...

КАДЕ ГЛЕДА НАДЕЖ КОСТОВСКИ ЗА СПАС НА ЕУРОСТАНДАРД – што може...

Стечајниот управник наголемо работи во Еуростандард банка и ги скенира обврските и побарувањата, со цел да дојде до точната бројка колку од долговите на...

“Ја прекинуваме соработката со БИП”: “Не успеавме, остануваме во Србија, но...

Ве известуваме дека М6 ЕДЕН СРБ одлучи да го прекине договорот за деловна соработка за А.Д. БИП во стечај, се наведува во писмото кое...

Штипски “БЕТОН” оди под стечај!

Судијката од Основниот суд во Штип, Маја Џорлева на донесе одлука на денешното рочиште да се отвори стечајна постапка за компанијата „Бетон“ АД Штип....
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО