Почетна тагови наполи

таг: наполи

Навивач на Наполи се јави во емисија: Гатузо го уништува Елмас

Македонскиот бисер Елиф Елмас во летото 2019 година дојде како голема инвестиција вредна 16 милиони евра во италијански Наполи од турски Фенербахче, а после...

Тутоспорт: Елмас ќе го замени Инсиње против Јувентус

Елиф Елмас ќе добие шанса од првата минута на неделното дерби меѓу Јувентус и Наполи, најавуваат италијанските медиуми во пресрет на големата пресметка. Според...

ВИДЕО: Елмас ја „измеша“ одбраната на Џенова за прв погодок на...

Македонското дерби меѓу Елмас и Пандев  му припадна на помладиот. Наполи убедливо победи со 6-0 против Џенова, а Елмас го постигна првиот гол на...

„Елмас ќе биде ‘новиот Гатузо’, амо со многу подобра техника!“

Еден од најпознатите италијански новинари и репортер на националната телевизија РАИ, Даниеле Ди Џенаро во пресрет на стартот на новата калчолигашка сезона, посочи дека...

Гатузо по емотивното реми со Милан: Мора да се промени ова...

Наполи успеа да направи пресврт против Милан на домашниот „Сан Паоло“, но сепак не успеа да го задржи водството, бидејќи гостите од „Сан Сиро“...

(ВИДЕО) Буфон не е семоќен: Наполи и Елмас го освоија Купот...

Јувентус е на колена, Купот на Италија оди во рацете на Наполи. Екипата од југот на Апенините се покажа како подобра во изведувањето на...

ВИДЕО: Елмас заменет по одличен еден час, Наполи во финишот загуби...

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас одигра 63 минути во поразот на Наполи против Барселона со 2-1 (1-1) во Мајами во рамките на подготвителниот период на двете екипи за новата...

Анчелоти: Елмас покажа врвна интелегенција, ќе биде одличен за Наполи

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го импресионираше тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, уште на првиот меч како стартер. На пријателскиот меч против Олимпик Марсеј кој...

Елмас покажа зошто е доведен: Со прекрасно додавање отвори акција за...

Македонскиот бисер Елиф Елмас како стартер денеска го започна пријателскиот меч за Наполи на „Велодром“ против Марсеј, во чест на 120-годишнината од основањето на...

Веднаш по дебито бил воочен проблем со Елмас – морал да...

Веднаш по своето деби за Наполи против Кремонезе, Елиф Елмас морал да го напушти тренинг кампот на клубот, поради проблеми со пасошот. Оваа информација ја...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
33.8 ° C
33.8 °
33.8 °
36 %
1kmh
0 %
Tue
34 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
40 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО