Почетна тагови мичиген

таг: мичиген

NBA колумна на Димитар Младеновски-Потенцијалот и кариерата на Дерик Колмен

Дерик Деметриус Колмен, роден 21-ви Јуни 1967 година во Мобајл (Алабама). Израснат е во Детроит (Мичиген) каде ги прави своите кошаркарски почетоци, во средното...

Ретро NBA-Алан Хјустон = шутер како од кошаркарски учебник

Алан Вејд Хјустон, роден на 20-ти Април 1971 година во Луивил (Кентаки). Почетоците Своите кошаркарски почетоци, Хјустон ги прави во средното училиште Балард во Луивил...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Приказната за Дарко Миличич

Многумина ги интересира кој е играчот кој на (според повеќето) најсилниот драфт во историјата на NBA, беше втор избор пред многу NBA легенди? Се работи...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Неуморниот “Биг” Бен Волис

Почетоците Бен Камеј Волис. Роден на 10-ти Септември 1974 година, во Уајт Хол – Алабама. Израснува во топло семејство, со полна куќа луѓе. Има 10...

NBA-Јокич брилијантен, нова стрелба од тандемот на Бруклин (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Денвер го пречека Шарлот и следуваше неизвесен дуел. Иако домаќините важеа за фаворити, гостите од Северна Каролина пружија достоен отпор. Фантастичната...

NBA-Лејкерси конечно победија, шампионите повторно поразени од аутсајдер (ВИДЕО)

Најинитересното од синоќешните NBA натпревари. Лос Анџелес Лејкерс конечно ја остварија првата победа сезонава, победувајќи го Денвер Нагерс со 121:110. Најдобар во тимот повторно беше Леброн...

NBA-Детроит со “ретро” изглед (ВИДЕО)

Тимот на Детроит Пистонс објави нешто кое ги воодушеви навивачите. Следната сезона, "клиповите" одреден дел од своите натпревари ќе настапуваат во "ретро" дресовите кои беа...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Летачкиот “Џеј Рич”

Доколку се погледнат најатрактивните играчи во историјата на NBA, неизбежно е името на Џејсон Ричардсон. Познат по своите високо летачки способности и сметан за...

Најбогатиот Македонец со 6 милијарди евра остави зад себе империја

Пред 3 години на 87 годишна возраст, почина Мајк Илиќ, еден од најбогатите Македонци во светот. Веста јаобјавија локалните медиуми во Детроит, каде што...

Гувернерката на Мичиген го прогласи 8. септември за македонско-американски ден

Гувернерка на американската сојузна држава Мичиген, Гретчен Витмер, го прогласи 8 септември, за македонско-американски ден. Ова признавање покажува дека македонската заедница во Мичиген е мошне...
Скопје
clear sky
21.8 ° C
21.8 °
21.8 °
64 %
2.1kmh
0 %
Sat
26 °
Sun
27 °
Mon
29 °
Tue
25 °
Wed
24 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО