Почетна тагови Медисон Сквер Гарден

таг: Медисон Сквер Гарден

NBA-Њу Јорк Никс составува тим за главната цел

Њу Јорк Никс добива сериозно засилување. Од денес нов играч во тимот е едно од најталентираните крила во лигата, Микел Бриџис.

Ретро NBA-Последниот натпревар на Мајкл Џордан во “Медисон Сквер Гарден” (ВИДЕО)

На денешен ден во 2003 година, Мајкл Џордан го одигра последниот натпревар во “Медисон Сквер Гарден”. На 09.03.2003 Вашингтон Визардс се судри со Њу Јорк...

Ретро NBA-Енергијата и интензитетот на Џон Старкс

Џон Левел Старкс е роден и израснат во Тулса (Оклахома). Кошаркарските почетоци ги прави во средното училиште Централ пред да пристапи на универзитетот Роџер Стејт....

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

NBA-Ново рекордно достигнување на “Кралот” (ВИДЕО)

Го издвојуваме најинтересното од синоќешните натпревари. Лос Анџелес Лејкерс гостуваше во "Медисон Сквер Гарден" на дуел со Њу Јорк Никс. Натпреварот беше неизвесен до самиот крај...

NBA-На денешен ден “Мело” постави рекорд во легендарниот “Медисон Сквер Гарден”...

На денешен ден, Кармело Ентони успеа да направи нешто посебно. На 24.01.2013 година, Њу Јорк Никс го пречека Шарлот Бобкетс. "Никси" убедливо победија со 125:96 a...

NBA-Одлична ноќ за стрелците (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Поентерите беа расположени за поени, а најмногу беше расположена ѕвездата на Далас Маверикс. Лука Дончич постигна 50 поени на гостувањето во...

NBA-Поентерска експлозија во Бруклин, рекордна вечер на Сиакам (ВИДЕО)

Најинтересното од NBA натпреварите рано утрово. Бруклин Нетс го пречека актуелниот шампион, Голден Стејт Ворирос. "Воините" оваа вечер ќе ја паметат долго време. "Нетси" постигнаа неверојатен 91...

Ретро NBA-“Биковите” го освојуваат Њу Јорк (ВИДЕО)

На денешен ден 1998 година, Чикаго Булс гостуваше во најпознатата арена во светот. Њу Јорк Никс ги пречека "биковите" во последниот меч на Мајкл Џордан...

NBA-Кемба Вокер го пропушта остатокот од првенството

Њу Јорк Никс објави нималку позитивна информација. Нивниот плејмејкер Кемба Вокер ќе го пропушти остатокот од првенството. "Во заеднички договор со нашиот играч, решивме да...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО