Почетна тагови манчестер јунајтед

таг: манчестер јунајтед

Лингард има нов клуб

Џеси Лингард има нов клуб. Повремениот англиски репрезентативец потпиша за новопромираниот прволигаш Нотингем Форест. Лингард заминува од Манчестер Јунајтед каде беше под договор од 2011...

Погба пред нов кам-бек во стара средина

Пол Погба го напушта "Олд Трафорд". Францускиот интернационалец нема да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед и на крајот од сезонава ќе стане слободен играч....

Најомразените 5 фудбалери од страна на навивачите (ВИДЕО)

Замислете да сте еден од најплатените фудбалери во светот а да бидете исфиркувани секој пат кога ќе стапнат на теренот. Ова е секојдневие за одредени...

“Матадорот” се враќа во Италија

Едисон Кавани на крајот од сезоната ќе го напушти “Олд Трафорд”. На уругваецот му истекува актуелниот договор со “црвените ѓаволи” а повеќе од сигурно е...

Познати фаворитите за ангажман на Миленкович-Савич

Менаџерот на српскиот репрезентативец Сергеј Миленкович - Савич имаше интересна изјава. Матеја Кежман кој го претставува популарниот “СМС” даде свое видување околу идниот тим на...

Ливерпул ќе направи трансфер бум и ќе ангажира поранешен фудбалер на...

Јасно е дека тимот на Ливерпул ќе се обиде до крајот на преодниот рок кој им дозволува да купуваат играчи од пониските лиги во...

Ван Гал ги откри имињата на десетте фудбалери кои Вудвард не...

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал уште еднаш не пропушти прилика да го критикува раководството на „црвените ѓаволи“. Познато е дека холандскиот стратег...

Руни: Фергусон одлучи да го продаде Пике откако беше малтретиран на...

Вејн Руни јасно стави до знаење дека посебно тешко го прифатил отказот кој го заработи Луи Ван Гал од одговорните луѓе на Манчестер Јунајтед...

Поранешен соиграч на Кристијано Роналдо: „Го малтретираа, но никогаш досега не...

Одлучноста и опсесијата на Кристијано Роналдо се причините поради кои тој е еден од најдобрите играчи на светот, тврди неговиот поранешен соиграч од Манчестер...

Роналдо жестоко го критикуваше својот екс клуб Јунајтед – но со...

Своевремено, Роналдо во 2009 година со преминот од Манчестер Јунајтед во Реал Мадрид за 94 милиони евра постави рекорд кој одамна е надминат. Португалецот во...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО