Почетна тагови мајами

таг: мајами

NBA-“Birdman” = еден од најуникатните ликови во историјата

Кристофер Клаус Андерсен, роден на 7-ми Јули 1978 година во Лонг Бич, Калифорнија. Пораснат е во малата Ајола, Тексас. Андерсен потекнува од семејство на...

Ретро NBA-Гилберт Аренас = Опасен како огнено оружје

Гилберт Џеј Аренас Јуниор, роден на 6-ти Јануари 1982 година во Тампа, Флорида. Израснат е во Калифорнија, на долината Сан Фернандо во Лос Анцелес...

NBA-Нов лидер на Западот (ВИДЕО)

Синоќешната NBA програма сочинуваше 4 натпревари. Мемфис Гризлис го пречека Милвоки Бакс. Крајниот епилог ги изненади сите. Во натпревар на кој се очекуваше крајна неизвесност, младите...

NBA-На денешен ден се случи една легендарна акција (ФОТО + ВИДЕО)

На денешен ден, се случи една од најдобрите фотографии во историјата на кошарката. Мајами Хит гостуваше во Милвоки, на дуел со "Бакси". Ова беше првата сезона...

NBA-Физички судир на Флорида (ВИДЕО)

Резултатот од синоќешниот дуел помеѓу Мајами Хит и Торонто Репторс остна во втор план. Главна причина беше судирот помеѓу играчите и тепачката во третата четвртина....

NBA-Незаборавните забивања на “Kралот” (ВИДЕО)

Престојната сезона ќе биде љубилејна за Леброн Џејмс. Четирикратниот шампион ќе ја започне својата 20 професионална сезона. Она што го издвојува од оние ретки кој...

NBA-Легендарниот плеј го доби своето место меѓу “бесмртните” (ВИДЕО)

Тим Хардавеј стана нов член на "Халата на славните". Легендарниот плејмејкер рано утрово, конечно го завзема своето место во најеминентно кошаркарско друштво во Спрингфилд ("Naismith...

NBA-Мајами Хит во ретро издание на својата годишнина (ВИДЕО)

Продолжува трендот на враќање на "ретро"изгледот. Најнов тим кој реши да ги врати во употреба дресовите од минатото е тимот на Мајами Хит. Тимот од Флорида,...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Најдобриот одбранбен бек во историјата = Гери...

Гери Пејтон, еден од најжестоките момци во историјата на NBA. Роден и израснат во Оукленд (Калифорнија), Пејтон претставуваше еден од најголемите кошаркарски таленти од богатата...

“Летачкиот” Вилијамс слета во Атина (ВИДЕО)

Она што беше најавувано пред неполни 24 часа, сега и реализирано. Панатинаикос и официјално го ангажираше еден од најатрактивните кошаркари во Европа, американецот Дерик Вилијамс....
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО