Почетна тагови лосанџелес

таг: лосанџелес

NBA колумна на Димитар Младеновски-Шампионот ангажира ѕвер во рекетот

Актуелниот шампион, Лос Анџелес Лејкерс, веќе подолг период се сметаше како главен фаворит за ангажирање на центарот Андре Драмонд. Во текот на денешниот ден...

NBA со Димитар Младеновски-Леброн Џејмс сериозно повреден (ФОТО + ВИДЕО)

Актуелниот шампион, Лос Анџелес Лејкерс, синоќа загуби на домашен терен од Атланта Хоукс на меч во кој крајниот резултат беше најмалку важен. Повредата на...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Домашна доминација

Шампионот, Лос Анџелес Лејкерс ја прекина серијата од четири порази стигнувајќи до (конечна) победа на домашнен терен против Портланд Треил Блејзерс (102-93). Леброн Џејмс...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Кралот уништува рекорди (ВИДЕО)

NBA програмата изминатава ноќ понуди осум натпревари и убедливо највозбудлив беше последниот меч со кој беше затворен натпреварувачкиот ден. Бевме сведоци на исклучително неизвесна...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО