Почетна тагови лејкерс

таг: лејкерс

NBA со Димитар Младеновски-Шампионска победа на Лејкерс (ВИДЕО)

Голема победа на Лос Анџелес Лејкерс на гостински терен против Бруклин Нетс. Десеткувани од повреди, "езерџиите" со одлична тимска игра го остварија најголемиот овогодишен...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Шампионот ангажира ѕвер во рекетот

Актуелниот шампион, Лос Анџелес Лејкерс, веќе подолг период се сметаше како главен фаворит за ангажирање на центарот Андре Драмонд. Во текот на денешниот ден...

NBA со Димитар Младеновски-Леброн Џејмс сериозно повреден (ФОТО + ВИДЕО)

Актуелниот шампион, Лос Анџелес Лејкерс, синоќа загуби на домашен терен од Атланта Хоукс на меч во кој крајниот резултат беше најмалку важен. Повредата на...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Домашна доминација

Шампионот, Лос Анџелес Лејкерс ја прекина серијата од четири порази стигнувајќи до (конечна) победа на домашнен терен против Портланд Треил Блејзерс (102-93). Леброн Џејмс...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Лејкерси во криза (ВИДЕО)

Продолжува кризата на Лос Анџелес Лејкерс. Актуелниот шампион го претрпе третиот пораз по ред. По поразот од Бруклин и Мајами во нивниот "Стејплс центар"...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Кралот уништува рекорди (ВИДЕО)

NBA програмата изминатава ноќ понуди осум натпревари и убедливо највозбудлив беше последниот меч со кој беше затворен натпреварувачкиот ден. Бевме сведоци на исклучително неизвесна...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Кралот” повторно импресионира во својот Кливленд (ВИДЕО)

Во меч кој беше претставен како “враќањето на кралот дома”, првата ѕвезда на “езерџиите” имаше фантастична вечер. Против тимот каде ја почна професионалната кариера...

Лејкерси поведе во финалето со Мајами

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс со победа го започнаа големото финале во НБА лигата. Тие рано утрово го совладаа тимот на Мајами со 116:98...

Леброн пресреќен по доаѓањето на Дејвис: Ова е само почеток…!

Најголемата ѕвезда на Њу Орлеанс, Ентони Дејвис од следната сезона се сели во ЛА Лејкерс во замена за тројца кошаркари кои ќе одат во...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
light intensity drizzle
5 ° C
5 °
5 °
93 %
1.5kmh
90 %
Sat
8 °
Sun
12 °
Mon
14 °
Tue
14 °
Wed
17 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО