Почетна тагови леброн џејмс

таг: леброн џејмс

Започна новата NBA сезона (ВИДЕО)

Рано утрово започна 78-та NBA сезона. На програмата имаше два натпревари. Денвер Нагетс најпрво ги прими шампионските прстени а потоа го пречека Лос Анџелес Лејкерс. "Нагетси" одиграа...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Контроверзниот Џеј-Ар Смит

Eрл Џозеф “Џej-Aр” Смит, роден на 9-ти Септември 1985 година во Фрихолд Бороу, Њу Џерси. Израснат е во Кларксбург - Милстоун Тауншип, Њу Џерси...

NBA-“Birdman” = еден од најуникатните ликови во историјата

Кристофер Клаус Андерсен, роден на 7-ми Јули 1978 година во Лонг Бич, Калифорнија. Пораснат е во малата Ајола, Тексас. Андерсен потекнува од семејство на...

NBA-Леброн Џејмс стигна до првото место од вечната листа на стрелците...

Рано утрово, Лос Анџелес Лејкерс ја пречека Оклахома Сити Тандер. Во центарот на вниманието беше Леброн Џејмс на кој пред натпреварот му недостигаа 36 поени...

NBA-Ново рекордно достигнување на “Кралот” (ВИДЕО)

Го издвојуваме најинтересното од синоќешните натпревари. Лос Анџелес Лејкерс гостуваше во "Медисон Сквер Гарден" на дуел со Њу Јорк Никс. Натпреварот беше неизвесен до самиот крај...

NBA-Победничката серија на “Гризлис” прекината во “Ел-Еј” (ВИДЕО)

Синоќа се одигра исклучително интересен меч помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Мемфис Гризлис. Гостите од Тенеси допатуваа со серија од 11 победи по ред. "Лејкерси" одиграа...

NBA-Најинтересното од синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс ја пречека Филаделфија 76ерс во најнеизвесниот натпревар од синоќешната NBA програма. Во самиот финиш "Сиксерси" го издржаа притисокот и извојуваа тесна победа...

NBA-Драма во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Само што заврши најинтересниот натпреварот од синоќешната NBA програма. Лос Анџелес Лејкерс го пречека Далас Маверикс. Гостите од Тексас го имаа водството во првото полувреме, но...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Неуморниот “Биг” Бен Волис

Почетоците Бен Камеј Волис. Роден на 10-ти Септември 1974 година, во Уајт Хол – Алабама. Израснува во топло семејство, со полна куќа луѓе. Има 10...

NBA-“Лејкерси” во победничка серија (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс (конечно) влезе во победничка серија. Поранешниот шампион на домашен терен ја совлада Атланта Хоукс со убедливи 130:114 со што стигнаа до четвртата...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО