Почетна тагови грција

таг: грција

Хаос во Грција, пристигна редок циклон, јахти летаат на сите страни...

Исклучително редок медитерански циклон „Медикејн“, кој Грците го нарекоа „Јанос“ рано утрово ја погоди Грција. Медиумите пренесуваат дека јахти летаат на сите страни. Метеоролозите претходно...

Се разочараа Србите од браќата: Зошто Грција гостува во Приштина, ако...

Јужниот сосед Грција победи синоќа среде Приштина во пресметката со Косово во второто коло од Лигата на нации со 1-2, па веројатно победата ги...

Големо засилување за грчката армија: Грција купува моќни борбени авиони во...

Грција започна преговори со Франција за купување на борбени авиони во рамките на новиот план за набавка на вооружување, пренесува „Ројтерс“. „Преговараме со Франција, но...

Запалено грчко знаме во Албанија

Три вооружени, маскирани лица во воени униформи го запалија знамето на Грција во Ксамил, на југот на Албанија. „Сарандавеб“ пренесува дека еден од нив го...

Ердоган им нареди на генералите да потопат грчки брод или да...

Ердоган во неколку наврати им се закани на Грците во врска со спорот во Медитеранот. Германскиот весник „Велт“ објави шпекулации, повикувајќи се на воени извори...

Грчките медиуми за новата македонска влада

Доверба од Собранието на Македонија, доби кусо пред полноќ про-западната влада на Зоран Заев, по предвремените избори што во балканската земја се одржаа на...

ВО ГРЦИЈА НЕМА ПАТУВАЊЕ ДО 15.СЕПТЕМВРИ: Властите ја продолжија забраната за...

Грчките власти донесоа повторно одлука за забрана на влез на граѓаните од Македонија поради состојбата со корона вирусот во земјава. Ова е всушност уште едно...

Бунгалови над вода и тиркизно опкружување: Хотел во Грција нуди одмор...

“Stella Island Resort” е хотел со 225 соби, лоциран на грчкиот остров Крит. Овој ресорт кој е отворен во 2017 година, е изграден врз огромен...

Вознемерувачко видео: Родители си го заборавиле детето на плажа во Грција,...

Траектот „Саламинамахос“, кој сообраќал на редовна линија меѓу местата Рио и Антирио, ja запрел пловидбата кога капетанот го забележал детето во водите на Јонското...

Објавени фотографии по судирот на турскиот и грчкиот воен брод

По судирот на воените бродови на Турција и Грција, кој се случил минатата недела, се појавиле фотографии од тој инцидент. Грчкиот сајт "Катимерини" објавил фотографии...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
19 ° C
19 °
19 °
63 %
1kmh
0 %
Sat
18 °
Sun
29 °
Mon
29 °
Tue
30 °
Wed
30 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО